Tel: +86 755 2357 1734

Mob: +86 189 2287 9832

Paštas:

Techninis centras

Namai - Projektų valdymas - Techninis centras - Įpurškimo formų tipai

Įpurškimo formų tipai

03. 09, 2022

Šiuo metu naudojamos įvairios įpurškimo formų ir įrankių rūšys, pavyzdžiui, dviejų plokščių, trijų plokščių ir rietuvės formos. Dviejų ir trijų plokščių formos dažniau naudojamos sunkioms sienoms ir ne pakavimo produktams. Dviejų ir trijų plokščių formoms naudojamos tiek šalto, tiek karšto bėgio sistemos. Visose sukrautose formose naudojamas karštas kolektorius, kad lydalas būtų nukreipiamas į ertmes. Kiekvienas formos komponentas turi būti apdirbtas ir išbaigtas iki tikslių matmenų su labai mažomis leistinomis nuokrypomis ir turi būti termiškai apdorotas, kad galėtų atlaikyti labai didelį įpurškimo ir gnybtų slėgį. Įpurškimo formos yra pačios brangiausios formos, naudojamos plastiko apdirbimui, kurių pristatymo laikas yra labai ilgas, reikalingas jų projektavimui ir gamybai. Kiekviena įpurškimo forma turi būti išbandyta ir suderinta, kad būtų patikrinta išmetimo sistema, aušinimo ir (arba) šildymo sistema ir veikiantys komponentai prieš pradedant gaminti.


Dviejų plokščių įpurškimo forma turi tik vieną atskyrimo liniją. Jei naudojamas bėgikas, jis yra prijungtas prie suformuoto gaminio ir jį reikia nuimti rankiniu būdu ir atskirti, kai dalis išstumiama. Šio tipo įpurškimo formų gamyba yra pigiausia ir dažniausiai naudojama santykinai paprastos geometrijos dalims.


Įpurškimo formų tipai


Trijų plokščių įpurškimo formoje yra dvi atskyrimo linijos, viena skirta bėgelių sistemai, o kita - formuojamam gaminiui. Atsidarius įpurškimo formai, bėgis automatiškai atskiriamas nuo gaminio, kad būtų galima tvarkyti atskirai. Tai pašalina poreikį rankiniu būdu atskirti ir pašalinti, o tiekimo ir bėgių sistema gali būti tiekiama tiesiai į perdirbimo sistemą. Šio tipo formos yra brangesnės nei dviejų plokščių formos.


Įpurškimo formų tipai


Injekcinė forma gali būti dviejų, trijų arba keturių lygių. Sudėtinės formos pranašumas yra tas, kad paprastai galima pagaminti didesnį gaminių skaičių, palyginti su dviejų ar trijų plokščių formomis, naudojant tą patį mašinos gnybtų tonažą. Trūkumas yra tas, kad norint pritaikyti formos aukštį, reikalingas formavimo presas su daug didesne dienos šviesos anga. Šio tipo įpurškimo formos yra daug brangesnės ir užtrunka ilgiau. Trijų lygių rietuvės formos yra labai naujos, o keturių lygių rietuvės formos buvo naudojamos mažiau nei penkerius metus. Pieno konteinerių ir dangčių pramonėje dažniausiai naudojamos rietuvės formos. Keturių lygių yra įprastas dangčiams, o dviejų lygių - konteineriams.


Įpurškimo formų tipai