Tel: +86 755 2357 1734

Mob: +86 189 2287 9832

Paštas:

Techninis centras

Namai - Projektų valdymas - Techninis centras - Plastikinio liejimo liejimo terminų žodynas

Plastikinio liejimo liejimo terminų žodynas

03. 09, 2022

Kai kurie terminų žodynai, susiję su plastikinių dalių projektavimu, formų gamyba ir plastiko liejimu.

Antistatinė priemonė: priedas, naudojamas padėti pašalinti arba sumažinti statinę elektros energiją nuo plastikinės dalies paviršiaus.

Atraminė plokštė: plokštė, naudojama kaip plastikinio įpurškimo formos ertmės bloko, kreipiamųjų kaiščių, įvorių ir kt. atrama.

Pagrindinis: plastikinės dalies išsikišimas, skirtas sustiprinti, palengvinti išlygiavimą, užtikrinti tvirtinimą ir kt.

Ertmė: įpurškimo formos viduje esanti erdvė, į kurią įpurškiama medžiaga.

Prispaudimo plokštė: plokštė, pritvirtinta prie plastikinės formos ir naudojama formoms pritvirtinti prie plokštės.

Bendras įpurškimas: specialus daugiašalis įpurškimo procesas, kurio metu formos ertmė iš pradžių iš dalies užpildoma vienu plastiku, o tada įpurškiama antra injekcija, kad būtų gautas pirmasis šūvis.


Plastiko liejimo liejimo terminų žodynas


Aušinimo kanalas: įpurškimo formos korpuse esantys kanalai, per kuriuos cirkuliuojama aušinimo terpė, kad būtų galima valdyti formos paviršiaus temperatūrą.

Ciklas: visa operacijų seka procese, siekiant užbaigti vieną lipdinių rinkinį. Ciklas imamas tam tikrame operacijos taške ir baigiasi, kai vėl pasiekiamas šis taškas.

Atidarymas dienos šviesoje: didžiausias atstumas tarp nejudančių ir judančių spaustuko bloko plokščių visiškai atidarytoje padėtyje.

Tiesioginiai vartai: vamzdis, kuris tiekiamas tiesiai į įpurškimo formos ertmę.

Gersimlis: formos ertmės šoninės sienelės smailėjimo laipsnis arba prošvaisos kampas, skirtas palengvinti dalių pašalinimą iš plastikinės įpurškimo formos.

Ežektoriaus kaiščiai: kaiščiai, kurie atidarant formą įstumiami į formos ertmę iš galo, kad užbaigta dalis išstumtų iš formos. Išmušami kaiščiai yra dar vienas žodynas.

Ežektoriaus grąžinimo kaiščiai: iškyšos, kurios stumia išstūmimo įrenginį atgal, kai įpurškimo forma užsidaro. Paviršiaus kaiščiai ir grįžtami kaiščiai yra kiti terminų žodynai.

Šeimos forma: kelių ertmių forma, kurioje kiekviena ertmė sudaro vieną iš surinktos užbaigtos dalies sudedamųjų dalių.

Ventiliatoriaus vartai: vartai, naudojami siekiant sumažinti streso koncentraciją vartų srityje, išskleidžiant angą platesnėje srityje. Naudojant šio tipo vartus paprastai galima tikėtis mažesnio dalių deformacijos.

Blykstė: papildomas plastikas, pritvirtintas prie bageto, paprastai išilgai formos atskyrimo linijos.

Srauto linija: ant gatavų gaminių matomos žymės, nurodančios lydalo tekėjimo į plastikinę įpurškimo formą kryptį.

Srauto žymės: suformuotos dalies banguotas paviršius, atsiradęs dėl netinkamo lydalo patekimo į įpurškimo formą.

Vartai: anga, per kurią lydalas patenka į formos ertmę.

Karštas bėgelis: forma, kurioje bėgiai yra izoliuoti nuo atšaldytų ertmių ir laikomi karšti. Formos su karštomis formomis gamina dalis, kuriose nėra laužo.

Įpurškimo slėgis: slėgis įpurškimo varžto arba cilindro paviršiuje įpurškiant medžiagą į formą.

Traškėjimas: turbulentinis lydalo srautas, kurį sukelia per mažo dydžio užtvarai arba kai plona dalis greitai tampa storesnė.

Jig: įrankis, skirtas surinkimo dalims laikyti gamybos proceso metu.

Išmušimo kaiščiai: strypas arba įtaisas, skirtas baigtai daliai išmušti iš plastikinės formos.

Pelėsių temperatūros valdymo blokas: pagalbinė įranga, naudojama pelėsių temperatūrai valdyti. Kai kurie įrenginiai gali šildyti ir vėsinti įpurškimo formą. Kitas žodynas, vadinamas aušintuvais, tik atvėsinkite formą.

Judanti plokštelė: įpurškimo liejimo mašinos plokštė, kuri judama hidrauliniu cilindru arba mechaniniu jungikliu.

Kelių ertmių forma: įpurškimo forma su dviem ar daugiau įspaudų, skirtų gatavų gaminių formavimui per vieną mašinos ciklą.

Kelių medžiagų formavimas: dviejų arba trijų medžiagų įpurškimas iš eilės į vieną formą per vieną liejimo ciklą. Įpurškimo formavimo mašinoje yra du arba trys plastifikatoriai.

Antgalis: tuščiavidurė metalinė nosis, įsukta į plastifikatoriaus įpurškimo galą. Antgalis atitinka formos įdubimą. Šis antgalis leidžia tralydalo patekimas iš plastifikatoriaus į bėgių sistemą ir ertmes.

Įpakavimas: formos ertmės ar ertmių užpildymas kuo pilnesnis, nesukeliant pernelyg didelio įpurškimo formų įtempimo arba nesukeliant blyksnių ant gatavų dalių.

Skyrimo linija: užbaigtoje dalyje ši linija rodo, kur dvi formos pusės susitiko, kai buvo uždarytos.

Smulkūs vartai: riboto skersmens vartai, kurių skersmuo yra 0,030 colio arba mažesnis. Šie vartai dažnai naudojami karšto bėgio formose.

Laikymo plokštė: plokštė, ant kurios liejimo metu pritvirtinamos išmontuojamos dalys, pvz., formos ertmės, išmetimo kaiščiai, kreipiamieji kaiščiai ir įvorės.

Bėgikas: kanalas, jungiantis spyruoklę su vartais, skirtais lydalo pernešimui į ertmes.

Trumpas šūvis: nepavyko visiškai užpildyti plastikinės įpurškimo formos arba formos ertmių.

Smūgio talpa: paprastai pagamintas iš polistirolo, tai yra didžiausias plastiko svoris, kurį galima išstumti arba įpurkšti vienu įpurškimo metu. Paprastai išreiškiamas polistireno uncijomis.

Susitraukimas: formuotos dalies ir tikrųjų formos matmenų skirtumai.

Šoniniai strypai: laisvi gabalai, naudojami vienam ar daugiau liejimo kaiščių ir valdomi iš plastikinės formos išorės.

Šoniniai smeigtukai: iškyšos, naudojamos skylei išgręžti kita kryptimi nei formos uždarymo linija ir kurios turi būti ištrauktos prieš išstumiant dalį iš įpurškimo formos.

Vienos ertmės forma: forma, turinti tik vieną ertmę ir per ciklą gaminanti tik vieną baigtą dalį.

Kriauklės žymė: negilus įdubimas arba įdubimas užbaigtos dalies paviršiuje, atsiradęs dėl susitraukimo arba mažo ertmės užpildymo.

Sprue įvorė: grūdinto plieno įdėklas įpurškimo formoje, kuris priima plastifikatoriaus antgalį ir suteikia angą lydalo perkėlimui.

Sprue Gate: praėjimas, kuriuo lydalas teka iš purkštuko į formos ertmę.

Sprue Lock: dervos dalis, sulaikyta šalto šulinio šulinyje dėl įpjovos. Šis užraktas naudojamas spyruoklei ištraukti iš įvorės, kai atsidaro forma. Pats spyruoklinis užraktas iš plastikinės įpurškimo formos išstumiamas išstūmimo kaiščiu.

Sprue: tiekimo anga, esanti įpurškimo formoje tarp purkštuko ir ertmės arba bėgių sistemos.

Sukrautos formos: dvi ar daugiau panašaus tipo formų, kurios yra viena už kitos, kad ciklo metu būtų galima gaminti papildomų dalių.

Nuvalymo plokštė: plokštė, kuri nuima suformuotą gabalą nuo šerdies kaiščių arba prispaudžiamųjų kamščių. Nuėmimo plokštė pradeda veikti atidarius plastikinę įpurškimo formą.

Skirtuko vartai: mažas nuimamas skirtukas, maždaug tokio pat storio kaip suformuotas elementas, bet paprastai statmenai daliai, kad būtų lengva išimti.

Atstumas tarp sijų: tarpas tarp horizontalių surišimo strypų liejimo mašinoje. Iš esmės šis matavimas riboja formų, kurias galima įdėti tarp tvirtinimo strypų ir į liejimo mašiną, dydį.

Įpjova: iškilimas arba įdubimas, kuris trukdo ištraukti iš dviejų dalių standžios formos.

Vožtuvų užtvaras: vartų tipas, kai vartuose arba kanale kaištis laikomas spyruoklės įtempimu. Įpurškimo eigai judant į priekį, šie vartai suspaudžia bėgelyje esantį plastiką. Kai šio slėgio padidėjimo pakanka spyruoklės įtempimui įveikti, kaištis stumiamas atgal (traukiamas) ir greitas lydalo dekompresija užpildo ertmę itin dideliu greičiu.

Vėdinimo anga: seklus kanalas arba anga, išpjauta ertmėje, kad oras arba dujos galėtų išeiti, kai lydalas užpildo ertmę.

Kreipimasis: šis terminas reiškia suformuoto objekto matmenų iškraipymą.

Suvirinimo linija: baigtoje dalyje matomos žymės, padarytos susiliejus dviem lydalo srauto frontams liejimo metu.